Çok yönlü ve kişiye özel olarak hazırlanan, psikiyatrik terapileri fiziksel terapiler ile harmanlayan bir yaklaşıma sahiptir ve yatış sürecinin tamamında gözden geçirilir.

Konuğumuzun ruhsal ve bedensel durumuna ve performans değerlendirme sonucuna bağlı olarak katılımının planlandığı bu aktivitelerin amaçlarından biri toplumsal entegrasyondur.

Rehalife Bütünleyici Sağlık Merkezi , Bağımlılıklar başta olmak üzere Psikiyatrik Bozuklukların ve Fiziksel Bozuklukların tedavi ve rehabilitasyonu üzerine çalışan bir sağlık kuruluşudur.

Misafirlerimizin yaptığı birbirinden güzel sanat eserlerini incelemek ister misiniz? Rehalife Bütünleyici Sağlık Merkezi Atölye Müzesi 7/24 ziyaretinizi bekliyor, tıklayın…


Bağımlılık Hastalığının Tedavi ve Rehabilitasyonunda

Doğru Yaklaşım

Kronik bir beyin hastalığı olan bağımlılık kişiyi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve toplumsal olarak etkilemektedir. Hem kişinin kendisine ve ailesine hem de topluma ciddi şekilde zarar vermektedir. Bağımlılık hastalığının kronik yapısının  en önemli nedeni bedensel bağımlılıktan ziyade psikolojik bağımlılık kısmının dirençli yapısıdır. Bu nedenle kısa süreli tedaviler ve sadece vücudu maddeden arındırmaya yönelik tedaviler yeterli etki yaratmamaktadır. Hastanelerde kısa süreli yatışlarla bağımlı kişinin topluma kazandırılması pek mümkün olamamaktadır.

AİLE EĞİTİMLERİ

Alkol ya da madde bağımlısı bir üyeye sahip olmak aile için bağımlılığın tüm sonuçlarına da bir anlamda katlanmak demektir. Arkadaşları ondan kaçabilir, patronu işten çıkarabilir ancak aile sonuna kadar üyesiyle beraber olmak durumundadır. Aile genelde bağımlı üyesinin yanında kalmayı ve ona uyum sağlamayı tercih eder.


Sağlık ve Turizm Bakanlıkları tarafından ruhsatlandırılmış

Otel
Konforunda

 

Rehalife Bütünleyici Sağlık Merkezi Antalya’da Kepez İlçesi Duacı Köyü’nde, orman içerisinde yer alan bir sağlıklı yaşam tesisidir. 5 yıldızlı otel konforundaki 350 yataklı merkez bünyesinde, bireysel ve grup psikoterapi odaları, spa merkezi, açık ve kapalı havuzlar, fizyoterapi merkezi, iş/uğraş atölyeleri, güzellik merkezi, açık spor alanı, hobi bahçeleri yer almaktadır.

Odalarımız

Alanında uzmanlaşmış ekibimiz ile, ihtiyaç duyan misafirlerimize yardım etmeye hazırız.

  Sağlıklı bir uyku bireylerin bilişsel, fiziksel ve ruhsal durumları için oldukça önemlidir. Ulusal Uyku...
  BAĞIMLILIK KRİTERLERİ   Bağımlılık aniden gelişen bir hastalık değildir. Kronik ve yavaş ilerleyen bir...
Çocuğunuz Bağımlı mı?   Genellikle ebeveynler çocuklarının madde kullandıklarını çok geç farkederler. Fark etttiklerinde ise...
Bağımlılık hastalığı ile mücadele uzun bir süreç gerektirir… Aslında uzun bir doğa yürüyüşüne de benzemiyor...